menu

Po boku profesionálů

Pojďte s námi růst

Přidejte se

Lidé

Zdeněk Lepka

ZDENĚK LEPKA generální ředitel a člen představenstva BH Securities

Do jiné firmy bych nikdy nešel

Fakt, že jsem se před třiceti lety ocitl v BHS, dodnes pokládám za jednu z nejšťastnějších náhod svého života. Vyrůstal jsem na Slovensku, ale studovat jsem odjel na soukromou školu finančnictví a bankovnictví do Prahy. Finance byly tenkrát jedním z oborů, o kterých se říkalo, že mají budoucnost. Ještě na škole jsem namísto klasických brigád kývl na nabídku začínající finanční společnosti, která hledala další lidi do týmu. Psal se rok 1993 a tímto momentem začala moje kariéra v BH Securities. Že tu budu i po 30 letech, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Společnost byla úspěšná, rychle se rozvíjela a já mohl být po celou dobu u toho. Postupně jsem se dostal prakticky ke všem činnostem. Díky této zkušenosti můžu dnes říct, že firmu znám opravdu dobře. Chápu potřeby lidí na jednotlivých pozicích a snad i proto řešíme jen minimální fluktuaci. Moc si vážím toho, že máme stejné obchodníky v týmu třeba patnáct let a já vidím, že jejich zápal zůstává stejný. To je v našem oboru opravdu vzácné.

Celkově je nás kolem šedesáti, jsme flexibilní a hlavně táhneme za jeden provaz. Za to jsem maximálně vděčný. Navíc mezi námi funguje jakási autoregulace. Když přijde nový člověk, buď zapadne a pak už je většinou nadlouho „náš“, nebo nezapadne. Náš kolektiv je natolik stabilní a funkční, že jakmile někdo nepracuje, jak má, nebo se nehezky chová, přirozeně se vyčlení sám a nakonec i odejde. Já neuznávám příliš autoritativní vedení. Samozřejmě že přijdou momenty, kdy musíte rozhodnout. Ale vždycky se všichni snažíme spolu dobře vycházet. V práci trávíme spoustu času, tak proč si to navzájem znepříjemňovat. Dalším z důvodů, proč tu pořád jsem, je absence stereotypu.

Sice jsme na finančním trhu už 30. rokem, ale neustále držíme krok s aktuálním vývojem a pružně reagujeme na potřeby všech našich klientů. Není to, jako když v továrně vyrábíte pořád stejnou součástku. Na jednu stranu je třeba neustále něco vymýšlet, na druhou stranu je to právě neustálá cesta kupředu, co mi umožňuje ve firmě působit takhle dlouho. To všechno tvoří to “něco”, díky čemu chodím do práce fakt rád.

ŠTĚPÁN KŘEČEK

ŠTĚPÁN KŘEČEK Hlavní ekonom BHS

Štěpán Křeček pracuje na pozici hlavního ekonoma u obchodníka s cennými papíry BH Securities a.s., kde odpovídá za tvorbu makroekonomických analýz a strategických podkladů. Je autorem populárního podcastu Offline Štěpána Křečka, který si již poslechly statisíce lidí. Rovněž se věnuje komunikaci s veřejností a médii. Aktuálně patří mezi nejcitovanější české ekonomy.

Sice jsme na finančním trhu už od jeho začátku, ale neustále držíme krok s aktuálním vývojem a pružně reagujeme na potřeby všech našich klientů. Není to, jako když v továrně vyrábíte pořád stejnou součástku. Na jednu stranu je třeba neustále něco vymýšlet, na druhou stranu je to právě neustálá cesta kupředu, co mi umožňuje ve firmě působit takhle dlouho. To všechno tvoří to “něco”, díky čemu chodím do práce fakt rád.

Nastavení cookies