menu

Po boku profesionálů

Pojďte s námi růst

Přidejte se

Lidé

Zdeněk Lepka

ZDENĚK LEPKA Předseda představenstva a ředitel BHS

Zdeněk Lepka v BHS pracuje už od roku jejího založení, z back office se přes makléře vypracoval až k členství v představenstvu. Ředitelem BHS je již od roku 2002. Celoživotně je velkým automobilovým fanouškem a sběratelem raritních vozů.

„Do jiné firmy bych nikdy nešel“

Fakt, že jsem se před téměř třiceti lety ocitl v BHS, dodnes pokládám za jednu z nejšťastnějších náhod svého života. Vyrůstal jsem na Slovensku, ale studovat jsem odjel na soukromou školu finančnictví a bankovnictví do Prahy. Finance byly tenkrát jedním z oborů, o kterých se říkalo, že mají budoucnost. Ještě na škole jsem namísto klasických brigád kývl na nabídku začínající finanční společnosti, která hledala další lidi do týmu. Psal se rok 1993 a tímto momentem začala moje kariéra v BHS. Že tu budu i po skoro 30 letech, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Společnost byla úspěšná, rychle se rozvíjela a já mohl být po celou dobu u toho. Postupně jsem se dostal prakticky ke všem činnostem. Díky této zkušenosti můžu dnes říct, že firmu znám opravdu dobře. Chápu potřeby lidí na jednotlivých pozicích a snad i proto řešíme jen minimální fluktuaci. Moc si vážím toho, že máme stejné obchodníky v týmu třeba osm let a já vidím, že jejich zápal zůstává stejný. To je v našem oboru opravdu vzácné.

Celkově je nás kolem šedesáti, jsme flexibilní a hlavně táhneme za jeden provaz. Za to jsem maximálně vděčný. Navíc mezi námi funguje jakási autoregulace. Když přijde nový člověk, buď zapadne a pak už je většinou nadlouho „náš“, nebo nezapadne. Náš kolektiv je natolik stabilní a funkční, že jakmile někdo nepracuje, jak má, nebo se nehezky chová, přirozeně se vyčlení sám a nakonec i odejde. Já neuznávám příliš autoritativní vedení. Samozřejmě že přijdou momenty, kdy musíte rozhodnout. Ale vždycky se všichni snažíme spolu dobře vycházet. V práci trávíme spoustu času, tak proč si to navzájem znepříjemňovat. Dalším z důvodů, proč tu pořád jsem, je absence stereotypu.

PAVEL BOROVIČKA

PAVEL BOROVIČKA jednatel nemovitostních společností BHS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1997 začal působit na českém kapitálovém trhu. Pro BHS pracuje od roku 2004. Za dobu svého působení pro BHS vystřídal několik pozic, na kterých pomáhal s rozvojem nových produktů společnosti. Mezi významné projekty patří začátek emisí korporátních dluhopisů, které společnost BHS pomáhala realizovat společnostem prvně jako neveřejné emise, když v roce 2017 realizovala první veřejnou emisi dluhopisů a počítá, že další veřejné emise budou následovat. Od roku 2016 se soustředí na nový nemovitostní fond kvalifikovaných investoru společnosti BHS, který je zaměřený na komerční nemovitosti a to zejména na kancelářské budovy na území České republiky a Slovenska.

„Naši klienti s námi přirozeně rostou“

K finančnictví jsem se dostal už na střední ekonomické škole. Protože mě obor hodně zajímal, volba vysoké školy se zdála úplně jasná. Dokonce i první práci v mých 19 letech jsem měl spojenou s touto oblastí. Dodnes si pamatuji, že cenné papíry mi připadaly jako motor ekonomiky už v době studií.

Každé dva tři roky žije firma něčím jiným. Vývoj a dynamika jsou pro mě motorem, který mě tu drží a zároveň pohání vpřed. A pak samozřejmě lidé. V několika desítkách zaměstnanců umíme obsloužit tisíce klientů. To může dokázat jen skutečně sehraný tým. U nás klienti najdou stabilní tým profesionálů, kteří si navzájem důvěřují a vědí, co společně dokáží.

JULIUS LUKÁČ

JULIUS LUKÁČ Vedoucí obchodního oddělení BHS

Julius v BHS pracuje již od roku 2006. Ve společnosti prošel řadou pozic a v současnosti má na starosti vedení obchodního týmu a péči o významné zákazníky. Mezi jeho oborové zaměření patří specializace na fondy kvalifikovaných investorů, aktivní správu majetku a obchodování s akciemi.

ŠTĚPÁN KŘEČEK

ŠTĚPÁN KŘEČEK Hlavní ekonom BHS

Štěpán Křeček pracuje na pozici hlavního ekonoma u obchodníka s cennými papíry BH Securities a.s., kde odpovídá za tvorbu makroekonomických analýz a strategických podkladů. Je autorem populárního podcastu Offline Štěpána Křečka, který si již poslechly statisíce lidí. Rovněž se věnuje komunikaci s veřejností a médii. Aktuálně patří mezi nejcitovanější české ekonomy.

Sice jsme na finančním trhu už od jeho začátku, ale neustále držíme krok s aktuálním vývojem a pružně reagujeme na potřeby všech našich klientů. Není to, jako když v továrně vyrábíte pořád stejnou součástku. Na jednu stranu je třeba neustále něco vymýšlet, na druhou stranu je to právě neustálá cesta kupředu, co mi umožňuje ve firmě působit takhle dlouho. To všechno tvoří to “něco”, díky čemu chodím do práce fakt rád.

Nastavení cookies